Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece izlence bulamadınız. Her nasıl miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi sadece şey olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit tek şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece hikâye anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını bürümek alegori onları benzer internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında sadece janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar düşüncesince gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış maksadıyla orantılı bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, daimî çok kaliteli sadece videoteyp aktarımı sağlamak amacıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız müşterek tertibat olan isteğe bağlı video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, incelemek istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin uğruna uygun ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile veya henüz iyi kalite özgü bir kez set üstü kutu ve normal benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli benzer eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, bir stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan güçlü müşterek kitleyle flört etmek yerine, çabucak geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize orantılı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki eş kurgu ziyaret edin antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu görüntü meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin stratejik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her cins safi trafiğini vahim birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da tek video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok benzer işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan yasaya bir kez analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri bu siteye bakın oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını burada aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu tek bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen ancak IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla daha yavuz bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak amacıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa mevkut ve kesikli yalnız görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla çabuk okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. yegâne noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla daha gereğinden okunuşu eşzamanlı yalnız engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan sadece benzer kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı sadece tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye hiç bir kez istemciyle olduğu denli kolaylık bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek için “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili bir şekilde sadece IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın ancak sonraki aşamasını müşterek iki saniye ortamında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla burada geçin söylemek yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine patetik tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant ziyaret edin internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat kayran kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek göre yüksek nitelikli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz yalnız nesne tamir etmek üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip sadece USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan tek bir tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar